BLOG

Trzy sukienki i wakacje w Andaluzji

Jest maj, a my jak zwykle nie mamy zaplanowanych wakacji. Wiemy tylko, że ma być aktywnie i inspirująco. Przypadkowo oglądamy program o Andaluzji.

Wizja pałaców w arabskim stylu, tapas i słońca bez chmur jest bardzo kusząca.

Przez dwa tygodnie szukam  – co warto obaczyć :). Zwykła lista to za mało. Wizualizacja jest niezbędna. Drukuję mini zdjęcia i ciekawostki. Powstaje przewodnik.

To moja tajna atrakcja. Zwiedzania ma być ogrom, a dzieci to trudny klient.

Plan podróży, rezerwacje i bilety zajmują miesiąc.

Przychodzi czas na ubrania.

Mało czasu. Do tego wyzwanie, bo jest nas pięcioro. Musimy spakować się do trzech walizek. Tylko trzy wejdą do bagażnika małego samochodu, który wynajmiemy na miejscu. Dla ułatwienia -wynajęte apartamenty mają pralki.

Nastawiam się na sukienki. Max 3 sztuki. I jeden zestaw typu pareo, szorty i top.

Z sukienkami jest trudniej.

Zadaję sobie pytanie: jakie sukienki pasują do arabskich ogrodów?

Odpowiedź: Lekkie i zwiewne! I maxi. (Bo jestem w fazie maxi. )

Pasują mi 3 sukienki z wyprzedaży. Szkoda, że to Zara, fast fashion itd… Na swoje odkupienie postanawiam, że sukienki wykorzystam, aż rozpadną się w pył.

Walizka

9 sztuk ubrań, 2 kapelusze, 1 torebka, 2 pary butów na 17 dni wakacji.

Najrzadziej noszony, aczkolwiek niezbędny na czas podróży samolotem- czarny kombinezon. Miękki i wygodny. Zupełnie jak dres.

Na miejscu w Hiszpanii nieprzydatny. Wysokie temperatury w takim kombinezonie to tortury.

 

W Andaluzji spędziliśmy 17 dni. W połowie pobytu, w gorącej Sewilli miałam kryzys. Było tak gorąco, że miałam ochotę chodzić tylko w szortach i topie. Moje szorty to tylko wersja na plażę. Zwiedzając czynne katedry takie wycięcia i długość odpadają. Rozważałam kupno czegoś lokalnego. Zaglądałam do butików z ciekawości. Na szczęście odezwało się moje sumienie. „Jestem eco, a tutaj znowu zakupy??” Skup się Ela na ważniejszym! Na kolekcjonowaniu wspomnień!

Kolekcja wspomnień

do samolotu - czarny kombinezon, kurtka jeansowa, tenisówki i kapelusze

Malaga – Pałac Arabski Alcazaba, Katedra, Picasso, Pompidou, Thyssen, jedzenie, tapas, muzyka

Malaga - Arabski pałac Alcazaba

Malaga

Malaga

Katedra

La Alcaidesa – wschód księżyca i całkiem niezła plaża

Tarifa – zamek i niebiańska plaża. Szeroka, piękny piasek, pusto i kitesurferzy

Gibraltar – Magoty czyli jedyne w Europie wolno żyjące małpy. Ja ich nie polubiłam od kiedy rzucił się jeden młody na moją sukienkę i nie chciał mnie puścić 🙂

Kadyks – moje marzenie od dzieciństwa!

Moja babcia miała pocztówkę z widokiem na Zatokę i złotą kopułę katedry. Jako dziecko wpatrywałam się w tą kartkę i wymyślałam historie.

Chciałam pojechać i zobaczyć na własne oczy. Gdy planowałam podróż i natrafiłam na nazwę Kadyks – aż zapaliły mi się wszystkie lampki. Marzenie sprzed 30 lat powróciło! Wow!

 

Sewilla – Katedra, Wielkie Archiwum Indii, Uniwersytet, Plac Hiszpański, punkt widokowy Parasol, Casa de Pilatos, Real Alcazar

Kordoba – Mezquita, Most Rzymski i Alcazar

Grenada z Katedrą i cudowna- bajkowa Alhambra

 

 

Da się w 17 dni wytrzymać w trzech sukienkach?

Da się! Do tego bajkowe wspomnienia i spełnione dziecięce (dawno zapomniane) marzenie!

Zapomniałabym o najważniejszym dodatku tej podróży! Stalowy termos/bidon. Polecam!

W Hiszpanii woda z kranu jest mocno chlorowana, ale bezpieczna. Cały wyjazd na niej się opierał. Nie wyobrażam sobie kupowania wody w plastikowych butelkach. Chyba byśmy zbankrutowali i wyprodukowali kontener śmieci.

Co ważniejsze we wszystkich publicznych miejscach są poidełka.  Stalowy „bidon” jest świetny, bo gdy wlejesz do niego zimną wodę to jej temperatura utrzymuje się kilka godzin.

Liczę, że zdjęcia chociaż trochę oddały klimat większych atrakcji Andaluzji. Wszystkiego nie sposób zobaczyć za pierwszym razem. My na pewno będziemy chcieli wrócić.

Polecam zabrać małą walizkę, z max trzema sukienkami. 🙂  Resztę miejsca niech zajmie aparat fotograficzny albo power-bank, żeby nie skończył się prąd w komórce, gdy będziesz strzelać tysięczną fotkę albo nagrywać filmik. Pa ! 🙂 ♥

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.